Miega maska

Kapteinis Reinis man palūdza uzšūt miega masku, lai vasaras periodā varētu pilnvērtīgāk gulēt, jo gaisma traucējot.
Ķēros pie darba. 

Darbam vajadzēs:
  • nedaudz kokvilnas auduma (es izvēlējos 2 dažādus kokvilnas atgriezumus, lai no katras puses maska izskatītos savādāk)
  • nedaudz sintapons
  • nedaudz blīvāka auduma, vislabāk tumšā krāsā, kas nelaiž cauri gaismu
  • gumija maskas nostiprināšanai uz galvas
  • pieskaņotas krāsas diegi

1. Sakārtojam audumus vienu virs otra. Piespraužam piegrieztni un visus kopā ar asām drēbnieku šķērēm (izņemot sintaponu) izgriežam. Sintaponu izgriežam atsevišķi, jo tas nav tik saturīgs kā pārējie materiāli, tik precīzi formu izgriezt nevarēs un nav arī vajadzības. Varam pielikt 0.5-1 cm vīļu tiesu. 


2. Sakārtojam audumus tādā secībā kādā tos liksim kopā. Šajā gadījumā kokvilna-sintapons-tumšais audums-kokvilna. Kokvilnas gabaliņš pašā apakšā (rozā) jāliek ar kreiso pusi uz augšu, virsējais gabals (zilais) ar labo pusi uz augšu.

3. Visu saspraužam ar adatām un galos piespraužam arī gumijas. Gumiju galus ievietojam starp kārtām. Pirms tam vēlams gumijas piemērīt, vai nebūs galvai pa ciešu. Ja gumija ir stingrāka, to vajadzēs nedaudz garāku. Ja tā ir mīkstāka (šeit izmantota gumija, kas izvilkta no bikšu jostas), būs nepieciešams īsāks gabaliņš.


4. Sagatavojam diegus - zils apakšā un rozā augšā.5. Nošujam ar  zig-zag dūrienu maksimāli tuvu malai. Dūrienam jābūt pietiekami platam un blīvam, var pat uzlikt pogcauruma blīvumā, lai neirtu malas. Uzmanīgi šujam pāri gumijām kā arī skatamies, lai auduma mala netiktu ielocīta.

6. Nogriežam maksimāli tuvu dūrienam (bet nepārgriežot diegus) sintaponu un pārējo audumu maliņas.

7. No abām pusēm nogludinam un gatavs!
Piegrieztne


Komentāri

Ierakstīt komentāru