Pidžambikses

Šoreiz bikses. Veikalā uzgāju šo audumu, akurāt domāts riteņu mīļotājiem. Nopirku pietiekami daudz lai varētu uzšūt pāris T kreklus un R. palūdza arī bikses, ko valkāt vasarā pa māju.
Galvenais izaicinājums bija tikt galā ar to kā šūt trikotāžu. Ļoti palīdzēja Dixie DIY apraksts, bildes un video trikotāžas šūšanu.
Gala rezultāts gan neatbilst gluži ikdienas biksēm, manuprāt tās vairāk ir pidžambikses, bet tiem ar īpašu gaumi apveltītiem derēs arī ikdienā. :)

Mācības:
  • Pirmo reizi overloku izmantoju visām savienojošajām vīlēm, jo audums staipīgs un ar šujmašīnu nav tik pateicīgs šūt. Ar overloku - nekādu problēmu, vīle sanāk pietiekami nofiksēta un vienlaicīgi arī elastīga
  • Šujmašīnu izmantoju tikai jostas daļai un bikšu staru galiem. Šeit neder parastā taisnā vīle. Dixie DIY blogā ļoti labi aprakstīts un parādīts kā tieši šūt staipīgus audumus ar šujmašīnu - zig-zag dūriens ir atslēgas vārds.
  • Bet... manu darāmo darbu sarakstā stāv džemperis, kas ir no mašīnadīta auduma, tātad - ļooooti staipīgs un vairāku mēģinājumu rezultātā atklāju, ka ar zig-zag dūrienu nebūs līdzēts šujot šādus audumus. Būs vajadzīgs kas cits - jāizmēģina dubultā adata šujmašīnai vai arī kārtīgi jāpakonsultējas šujampreču veikalā pie zinoša pārdevēja.


Piegrieztni ņēmu no 97-tā gada Burdas. Vispār tā laika modeļi izskatās diezgan uzjautrinoši, nedaudz ar 80-to gadu piesitienu un atbilstoši 90-to gadu post-padomju gaumei, tikai kā jau žurnālā, nedaudz elegantāk.
Liku abas piegrieztnes puses uz pārlocīta auduma. Vislabāk gan spraust klāt piegrieztni kreisajā auduma pusē, lai ar krītu iezīmētās līnijas nepaliktu redzamas uz labās puses, bet to pamanīju tikai tad kad biju izgriezusi. Šajā gadījumā arī izlaidu iešuves kas redzamas tehniskajā zīmējumā augšā, jo bikses domātas valkāšanai vīriešu kārtas pārstāvim, kur piegulums nav tik svarīgs.


Uz overloka uzstādīju atbilstošus diegu nostiepumus, platumus un biežumus kā arī šuvu ar 2 adatām un 4 diegiem.


Jostas vietā izgriezu platu joslu no auduma un pievienoju to biksēm. 
Attiecīgi auduma joslu atlocīju uz kreiso pusi, tuvu tuvu augšmalai nošuvu taisnu vīli ar šujmašīnu.


Pārējo jostas daļu nodiedzu ar 3 vīlēm, tā sagatavojot to gumijas ievēršanai.


Uz šujmašīnas uzliku sekojošu uzstādījumus - zig zag dūriens, dūriena platums - 3, dūriena bežums - 1,5, pēdiņas spiediens uz audumu - 0.Lūk rezultāts šuvumam ar šujmašīnu. 


Ievietoju gumijas 3 kārtās pa jostas savienojuma vietu. Pēc tam ar roku aizšuvu pēc iespējas nemanāmi.
Ar overloku nošuvu arī bikšu staru galus. 


Attiecīgi arī nolocīju un nošuvu ar to pašu zig-zag dūrienu.Lūk rezultāts.

Komentāri

  1. Man ļooooooooti patīk auduma izvēle... tieši apdruka.
    Tik personificēti :D

    AtbildētDzēst

Ierakstīt komentāru