Tekstilmozaīkas sega

Visneiedomājamākais šaursliežu dzelzceļš. Varētu likties, ka to izrunāt ir ļoti vienkārši, bet ja mēģināsi to darīt vairāk kā vienu reizi, sapratīsi, ka mēle mežģās.
Tāpat man gāja ar šo darbu. Biju skatījusies daudz tekstilmozaīkas bilžu kā arī pat aizgāju uz vienu no izstādēm tepat Rīgā. Protams, ka man likās, ka arī es tādu varu uzmeistarot. Tā radās ideja - sega tekstilmozaīkas tehnikā. 
Vispirms devos uz pāris lietoto apģērbu veikaliem un lēto mantu kastē savācu tās drānas, ko pati nekad nevilktu, bet kuru krāsa bija zaļos toņos. Pēc tam izdomāju kādu rakstu veidošu liekot kopā auduma gabaliņus. Tas viss tika darīts kādus 2 gadus atpakaļ.
Izgriezu daudz, daudz kvadrātus un liku kopā. Segu šuvu vairākos piegājienos, jo gribējās, lai sanāk skaista, tāpēc nemēģināju steigties ar pabeigšanu, jo tad bieži vien sanāk sabojāt visu darbu.
Protams, pašās beigās segai pievienoju oderi un starpliku. No otras puses sega izskatās tikpat labi kā no priekšpuses un tā tam arī jābūt. 

Izmantotie materiāli - kokvilna, poliesters, trikotāža, zīds... segas virspusei, kokvilna oderei, sintapons starplikai.

Mācības:
  • pirms šādu darbu šūšanas noteikti jānodrošinās ar ripnazi, lai griešana būtu ātrāka un precīzāka. 
  • jo darbs ir lielāks, jo grūtāk būs nostepēt tā vidusdaļu, tāpēc vislabāk liela apjoma darbus stepēt pa daļām un tad tikai likt kopā. Pretējā gadījumā būs grūti nostepēt taisni un audumā veidosies krokas.
  • kroku veidošanos audumā stepēšanas laikā ietekmē arī pēdiņas spiediens uz audumu. Vislabāk izmantot staigājošo pēdiņu, vai speciālo kviltam domāto.
  • audumiem jābūt pēc iespējas līdzīgiem gan pēc biezuma, gan sastāva, tas palīdz saglabāt pareizu darba formu un atsevišķas vietas nestaipās. Ja tomēr ir vēlēšanās likt kopā dažādus audumus, labāk izmantot līmaudumu, lai plānie un staipīgie audumi tiktu nofiksēti.Sākumā likās, ka katras krāsas gabaliņi pietiks visai segai, bet tā protams nenotika. Nācās pārkārtot kvadrātu secību un kompozīciju savienojot kvadrātu ar trijstūriem. Protams, ka Čiepa nenocietās neizprovējusi jauno darinājumu :)Stepēšana uz vienkrāsainās daļas ir vienkārši taisnas līnijas vienādos attālumos (attālumi atbilstoši šujmašīnas pēdiņas platumam). Lai nofiksētu lielos kvadrātus, nostepēju arī tos pa vīlēm. Vidusdaļu stepēju pa diognāli.Vidus daļa segai tika stepēta tad, kad viss lielais gabals bija jau salikts kopā. Parastajām šujmašīnām diemžēl caurums, caur kuru tiek laists izstrādājums šūšanas procesā, nav piemērots tik lielu darbu šūšanai, tāpēc reizēm nācās pielietot fiziku spēku, lai noturētu segu un vienlaicīgi nošūtu taisnu vīli. Nedaudz bija jāpasvīst :) Sekas ir redzamas - vīles nav gluži taisnas un audums nedaudz krokojas, jo neizmantoju staigājošo pēdiņu, bet gan tikai parasto.

Komentāri

  1. Man ljoooti patiik tevis darinaata sega! :) Apbriinoju tavu pacietiibu un ruupiibu!!

    AtbildētDzēst

Ierakstīt komentāru