Kastes

Pret šūšanu ir iestājusies hroniska psiholoģiska alerģija, bet tas nenozīmē, ka vizuālās idejas apstājas.
Jau kādu laiku domāju par to kā sakārtot savus šujam piederumus. Atrodot sev mājās vairāk kā 10 dažāda izmēra lielākas un mazākas kastes, nolēmu, ka tās būs gana labas lai glabātu dažādus audumus un sīkumus. Bet lai parasta kurpju kaste skaistāk izskatās, nedaudz jāpieliek roka.

Izmantotie materiāli:

  • grunts, liela ota - lai padarītu kastes baltas, tas palīdz izvairīties no tā, ka drukas krāsa spiežas cauri zīmējumam. Grunts nav obligāti jāpērk mākslinieku veikalā, to pašu var izdarīt atšķaidot PVA līmi ar ūdeni un noklājot virsmu vairākās krāsās.
  • dažāda izmēra kastes - kurpju, foto aparāta, mobilo telefonu, datora, iPad, zibspuldzes u.tml.
  • ūdenskrāsas (visparastākās, no Maxima veikala), dažāda izmēra otas, PVA līme, spīguļi, trafareti apļa formā (var izgriezt no kartona, vai vecas un nevajadzīgas plastmasa mapes), krāsaini stikliņi un stikliņu līme (no veikala Hobby Set), flomasters, šķidrais korektors (piemirsu nobildēt)

Tālākais jau no paša atkarīgs, ko un kā uz kastēm zīmēt un līmēt. Brīva vieta izpausmēm.

Šīs vienkārši nokrāsoju kādā fona krāsā (pietiekami tumšā) un pa virsu izveidoju zīmējumu ar korektoru. Ko zīmēt - man tīk elementi no senajiem latvju rakstiem, drusku nošpikoju arī no Alisa Burke bloga, zivs zvīņas kā motīvs, tamborētās vecmāmiņu galda sedziņas ..... tas var būt jebkāds motīvs ko redzam ikdienā.


Trafaretu izmantošana - šajā gadījumā izgriezu dažāda izmēra apļus no cieta kartona vai plastmasas un izmantoju tos kā trafaretus veidojot zīmējumu šai kastei. Pēc tam pamīšus izkrāsoju laukumus.


Ja ir slinkums griezt trafaretus vai negribas līnijas tik sterilas, var izzīmēt rakstu arī ar brīvu roku. Lūk, vēl nepabeigta kaste.
Ja mājās atrodas kādas pērlītes, stikliņi, mirguļi...droši izmantojam.


Šim eksemplāram man visvairāk patīk virsma - tā ir glancēta, tāpēc ūdens krāsas jāklāj biezākā slānī. Pēc nožūšanas virsma skaisti nobružājas.
Šis puķu raksts atgādināja bērnībā redzētas kleitas. Sānu daļā vēl jāpiestrādā aizpildot baltos laukumus.
Šis raksts nācis no gliemežu māju formu vērošanas, noklāju kasti pamattonī un pa virsu izzīmēju rakstu ar flomasteru.Un vēl dažas kastes vienkārši noklātas vienā tonī vai pārejošos toņos (ar ūdens krāsām tas viegli izdarāms). Šīm iespējams vēlāk vēl pieķeršos, lai izveidotu kādu rakstu, savādāk izskatās nepabeigtas.

Tālāk jāizlemj ko katrā kastē likt - audumus, rāvējslēdžus, pogas, atgriezumus, lentas, spolītes u.tml. Un protams, lai katru reizi meklējot nepieciešamo nebūtu jāatver visas kastes pēc kārtas, jāizveido uzraksti uz katras kastes. Bet par to vēlāk.

Komentāri