Paklājs Nr 2 - mērķis sasniegts

Otra paklāja metode ko izvēlējos, bija, manuprāt, visvienkāršākā no visām. Apbruņojusies ar perfektu aprakstu no Of Dreams and Seams, ķēros vērsim pie ragiem.

Tas ko mainīju, bija veids, kā no auduma strēmelēm pīt bizi, kā arī neizmantoju izšūšanas apli sākumā, bet tā vietā vienkārši paklāja vidu centos šūt maksimāli blīvi.

Vispirms sagriezu 7 T-kreklus ~2cm platās strēmelēs, izvairoties izmantot lielus apdrukas laukumus, kas padara trikotāžu diezgan cietu. Tāpat izvēlējos tikai tos kreklus, kam nav sānu vīļu, lai strēmeli varēti izveidot maksimāli garu. Visu satinu kamolos lai strēmeles nav plakanas, bet lai ierullējas, kā jau trikotāžai tas pienākas.

Un tad pie pīšanas. Pirms tam sagatavojam 2 kamolus no kuriem pīsim bizi.

Uzmetam cilpu:Un tad pinam bizi šādi:Bizei jāizskatās šādi:Kad visas bizes tapušas, izmēģināju dažādas paklāja krāsu kombinācijas un dažādus izkārtojuma veidus. Izvēlējos par labu apaļajai formai un pirmajam krāsu salikumam.


Izmantotie materiāli turpmākai darbībai:

  • Rupjš un stingrs diegs
  • Ieliektā adata
  • Bizes
  • Pietiekami blīvs pamataudums, nedaudz lielāks nekā plānotais paklājs
  • Slīpā diega lentīte paklāja malu apstrādei
  • Šķēres

Sākumā mēģināju šūt ar paklājiem domātu adatu, kura ir taisna un tās gals ir plakans un speciāli ieveidots, bet drīz vien sapratu, ka visi pirksti būs 'jēli' ātrāk nekā es paspēšu piešūt trešdaļu no visām bizēm. Ar liekto adatu nedaudz vieglāk šūt, lai gan, arī iesaku izmantot uzpirksteni, var pat vairākus, jo mani pirksti pēc šūšanas bija kļuvuši ļoti jutīgi.

Bizi šuvu klāt no vienas puses. Otru pusi arī pa virsu pēc tam var piešūt pie blakus esošajām bizēm, bet man tas nelikās tik būtiski, ja visa konstrukcija ir pietiekami stabila un bizes ir piešūtas pietiekami ciešā izkārtojumā.

Lūk paklāja attīstības gaita:Kad esam tikuši līdz pēdējai bizei, nogriežam lieko audumu nost, atstājot ~3cm.


Galvenais asistents pārbauda paklāja kvalitāti:


Paklāja aizmugure izskatīsies šāda. Ja ir vēlēšanās, var piešūt otru pusi pamataudumam, lai nebūtu redzami šūtie diegi. Šeit man likās, ka izskatās pietiekami glīti, lai atstātu tāpat :Tālāk, izvēlamies kādu slīpā diega lenti vēlamies piešūt pie ārmalas, lai neirtu pamataudums un lai paklājs izskatītos pabeigts. Vislabāk man iepatikās raibā lenta krāsu dēļ, melnā likās pārāk garlaicīga, bet pelēkā vienkārši neiederējās.


Šujam klāt izvēlēto slīpā diega lenti pie pamatauduma maksimāli tuvu bizēm. Šeit varētu būt zināmas grūtības ar šujmašīnas pēdiņu, ja tā šujot iet pa tuvu bizēm un iesprūst. Es to atrisināju vienkārši noņemot pēdiņu un pārregulējot šūjmašīnas uztādījumus tā, lai varētu šūt ar brīvu roku. Brīvroku šūšanu parasti izmanto kviltu šuvēji, lai uz sava darba veidotu dažādus skaistus rakstus tieši ar šujmašīnas palīdzību. Viņiem arī parasti ir speciāla pēdiņa, kuras platums ir minimāls.


Rezultāts.

Tagad man jāsaņemas, lai noliktu šo paklāju uz grīdas un sāktu to lietot kā pieklājas :). Visticamāk tas aizies uz vannas istabu, istabā prasītos kas 3x lielāks. Bet tas pēc kāda laiciņa, kad atkal būšu ievākusi kaudzi ar trikotāžas T-krekliem.

Komentāri