Roku sildītāji velobraucējiem - kā uzšūt?

Šeit, atšķirībā no nesenā ieraksta par roku sildītājiem, padalīšos ar informāciju par to, kā tādus var pagatavot pats.

Jā, tas nav viens no ātrākajiem darbiņiem ko veikt, jo detaļas prasa rūpību, precizitāti un pats galvenais laiku. Man izdodas to izdarīt aptuveni 4 stundu laikā, ja to daru intensīvi. Ja pati savā tempā, tad ilgāk.

Esmu nonākusi pie secinājuma, ka, jo vairāk detaļu jo jēdzīgāk šūt savā normālajā tempā, pa starpām iedzerot tēju un nomainot ierakstu plati, kas skan fonā. Rezultāts izskatīsies gana profesionāls.

Tātad.

Nepieciešams:
 • Audums virskārtai, vēlams ūdens necaurlaidīgs. Ja nav ūdens necaurlaidīgs, tad zem virskārtas iesaku ievietot tāda paša izmēra materiālu, kas tomēr ūdeni caur nelaiž, jo sildītāji domāti lietošanai dažādos laikapstākļos. Protams, ja plānojat braukt tikai saulainā laikā, var iztikt arī ar parastu audumu.
 • Audums apakškārtai. Var droši izmantot arī to pašu audumu, kas virskārtai. Es lietoju citu tāpēc, ka ūdens necaurlaidīgi audumi mēdz karsēt. Manuprāt ir jābūt kādam nedaudz elpojošākam audumam apakškārtā.
 • Audums oderei
 • Sintapons, vai jebkāds cits materiāls, ko var ielikt siltumam zem virskārtas. Ja lietosiet sildītājus ne-ziemā, var iztikt arī bez sintapona kārtas.
 • Atstarojošs materiāls virskārtai, lai braucējs būtu labāk redzams.
 • Trikotāžas materiāls manžetes veidošanai
 • 25 cm rāvējslēdzis. Var izmantot gan to, kas atdalās, gan arī to, kas vienā galā sastiprināts kopā
 • Nedaudz auduma pieskaņotā krāsā slīpā diega lentītei

Process

1. Vienam sildītājam izgriež
  • oderi - 2x
  • virskārtu - 1x
  • apakškārtu - 1x
  • stepējamo materiālu - 1x
Piegrieztnes izmēri šeit ir bez vīļu tiesas.


2. Uz virskārtas uzšuj atstarojošos materiālus3. Nostepē vienu pusi oderei4. Ja virskārta ir plāna, to ieteicams izlīmēt ar stingrāku līmaudumu. Es šeit izmantoju kārtīgu kokvilnas flizelīnu. Tādējādi virskārta ir saturīgāka. 5. Sašuj virskārtu un apakškārtu kopā lai veidojas kabata. Atstāj neaizšūtas tās vīles, kas paredzētas rāvējslēdža ievietošanai un tās vīles, kas piegrieztnē ir 11 un 16 cm garas.
6. Sašuj oderi tā lai veidojas kabata. Jāatceras, ka virsējā sildītāja daļa tiks griezta uz labo pusi vīles atstājot iekšpusē, bet odere netiks griezta uz otru pusi. Nešuj ciet tās pašas vīles ko virsējai sildītāja daļai.
7. Ievieto oderes kabatu ar stepējumu augšpusē virsējās daļas kabatā.

8. Sasprauž oderes un virsējās daļas vīles kopā. Nošuj tieši pa vīli no virspuses. 11 cm atvērumā, kur tiks pielikta manžete, oderi un virskārtu vēlams nesašūt līdz galam kopā, lai būtu vieta manžetes ievietošanai.
9. Sagatavo manžeti - trikotāžas audums, kas pārlocīts uz pusēm veido ~6x7 cm. Izmērs atkarīgs gan no sildītāju virskārtas, gan arī no pašas trikotāžas. Ja virskārta ir diezgan cieta auduma, varētu būt, ka manžetei vajadzētu būt nedaudz garākai. Būtiskākais, lai to izstiepjot, tā aizsniegtos līdz abām sildītāja malām.
10. Apstrādā manžetes malas ar overloku.11. Piesprauž manžeti pie virskārtas sākumā saspraužot vidu un malas un pēc tam pakāpeniski to izstiepjot pa visu virskārtas vīli. Nošuj ar šujmašīnu.
12. Piešuj vienu rāvējslēdža pusi pie virskārtas. Pēc tam atloka pareizajā virzienā un atsprauž ar adatām sekojot lai vīle apakšā būtu vērsta prom no rāvējslēdža atvēruma. Nošuj ar šujmašīnu tieši gar rāvējslēdzi tā lai fiksētu vīles virzienu kreisajā pusē
13. Izgriež visu sildītāju ar oderi uz ārpusi. Tādā pašā veidā piešuj rāvējslēdža otru pusi.14. Izlīdzina oderi iekšpusē un piesprauž oderes malas pie virskārtas. Nošuj ar šujmašīnu no virspuses.
15. Nogriež lieko oderi kopā ar vatējumu. Šeit būtiski, ka odere nav pārāk irstoša materiāla, jo nekādas vīles uz iekšpusi oderei netiek veidotas. Ja vēlas, var atlocīt vīles tiesu uz iekšpusi  un tad piešūt oderi pie virskārtas.16. Nogriež lieko oderi apakšmalai un sasprauž kopā ar virskārtu. 


17. Sagatavo slīpā diega lenti - 1+2+1 cm platumā. Garums atkarīgs no apakšmalas apkārtmēra. Man šeit sanāca 38 cm.18. Piešuj slīpā diega lenti no kreisās puses vispirms.


19. Atloka slīpā diega lenti uz labo pusi, atsprauž un nošuj arī no virspuses.


20. Roku sildītāji velo braucējiem GATAVI :)

Nobeigumā var minēt dažas detaļas saistībā ar mērīšanu. 

Pamatā šie sildītāji der standarta kalnu velosipēdiem. Bet var gadīties, ka tos nepieciešams pielāgot citāda tipa velo - pilsētas, sieviešu, pludmales kas pārsvarā saistīts ar lielāku stūri. Tad var piegriezt gan pašu sildītāju lielāku, manžeti garāku vai arī apakšdaļu garāku. Šie sildītāji nav pārāk liela izmēra, bet zināms ka vidēja izmēra vīrieša rokai ir derīgi.

Viss atkarīgs no valkātāja prasībām, roku izmēra, stūres. Vēl var minēt, ka sildītājs ne tikai labi der MTB stūrei, bet ar to vienlaicīgi var apģērbt uz stūres esošos rīkus - ātruma pārslēdzējus, bremžu trosītes. 
Pagaidām šī lieta nav izmēģināta uz šosejas velosipēdiem ar šosejas stūri.

Komentāri