Bikšu pārvērtības

Pagājušo gadu piedalījos 'Bikses ar stāstu' pasākumā gan kā organizators, gan arī izpildītājs. Pasākuma mērķis bija pārveidot kādas no savām visneiemīļotākajām biksēm valkājamā apģērba gabalā. Es izvēlējos neko radikālu nemainīt galvenajā bikšu konceptā - viduklis un divas staras. Tā vietā pārveidoju audumu no kā tās šūtas.
Visupirms jāmin, ka nopirku savus džinsus Cropp Town veikalā, bet izrādījās, ka tomēr esmu iegādājusies tās pāris izmērus par lielu. Kādu laiku tās netika valkātas, bet šajā pasākumā pienāca laiks to mainīt. Atcerējos, ka padomju laikā bija populāra tāda Pīšanas spēle, kur ieverot krāsaina papīra sloksnes citas krāsas papīrā, izveidojas skaists rūtiņu raksts. Šīs spēles principu izmantoju arī bikšu pārveidē.

Nepieciešams:
  • asas šķēres
  • lenta, vai auduma atgriezumi, lai izveidotu lentu
  • lineāls
  • zīmulis vai krīts
  • audums (pārveidojamais apģērba gabals)


Vispirms izdomājam kur bikšu daļā vēlamies rakstu veidot. Attiecīgajā vietā atzīmējam ar auduma krītu, vai zīmuli līnijas, kurām jāver cauri krāsainā auduma lenta.Līnijas iegriežam.


Sākam vērt cauri iegrieztajām līnijām pamīšus krāsaino lenti.Nākamo lentu pinam pretēji pirmajai - tur kur pirmā gāja pa kreiso auduma pusi, tur otrā iet pa labo pusi. Un otrādi - tur kur pirmā bija redzama augšpusē, tur otrā lenta aiziet kreisajā pusē.Kad attiecīgais raksta platums ir sasniegts, sabīdam lentas pēc iespējas tuvāk vienu otrai un nošujam ar šujmašīnu, lai nostiprinātu. Nākamajās bildēs redzams nevis paraudziņš, bet gan pašas bikses. Atšķirībā no paraudziņa, šeit lentas izgatavoju pati no dažādiem auduma atgriezumiem.Bija jāizdomā kaut kas arī bikšu aizmugurējai daļai, lai visas puses ir saskaņotas. Šeit nevis pārveidoju audumu, bet kabatu rajonā piešuvu klāt no tā paša auduma no kā taisītas lentas, aplikācijas. Nemēģināju šūt neko simetrisku, gluži otrādi.Lūk rezultāts ir kājās. 


Tātad, galvenās izmaiņas, ko veicu padarot savus super-size džinsus atbilstošus manam izmēram un acij tīkamus:
  • atārdīju vaļā sānu vīles bikšu starām un ieņēmu katrai starai kādus 5 centimetrus 
  • noīsināju bikšu galus
  • pārveidoju staru priekšpusi ieverot auduma lentas
  • pārveidoju bikšu aizmuguri piešujot kabatu rajonā aplikācijas
Man patīk gan tas kā vizuāli šie džinsi izskatās uzvilkti kājās, gan arī tas, ka izmazgājot griezuma vietas pairst nedaudz un piedod glītu nekārtību.

Komentāri

Ierakstīt komentāru