Universāls apģērba gabals

Vecmammas (neizsmeļamajos?) krājumos joprojām no padomju laikiem bija saglabājies trikotāžas audums, bet ne pārāk daudz - neburzīgs, tāds kā sintētisks, bet patīkams pēc taustes, vienā virzienā staipās vairāk nekā otrā.
Tapa kleita ar vienkāršu piegrieztni - uzkonstruēju tikai krūšu iešuvi, rokriņķi atbilstoši izmēram un puspiedurknes. Visu pārējo atstāju taisnu gabalu bez jebkādām iešuvēm vidus līnijā. Sanāca taisnstūrveidīgs apģērba gabals. Lai iegūtu vidukli, izmantoju elastīgo diegu, kuru uztinu uz spolītes maksimāli nostiepjot. Labajā pusē šuvu ar parasto diegu, kreisajā - ar elastīgo uz spolītes.

Uz manekena uzvelkot, nomērīju, kur vēlos kakla izgriezumu. Vienādi uz abām pusēm no vidukļa līnijas nošuvu elastīgās šuves. Tas arī viss. Labs veids, kā uztaisīt apģērbam vidukli nelauzot galvu par to kādas tur iešuves likt, cik platas u.tml.

Apakšējā mala nošūta ar overloku un atlocīta


Puspiedurkne no kreisās puses.


Tā tas izskatās no kreisās puses kopumā.


Pēc kleitas pabeigšanas konstatēju, ka man skapī ir veselas 4 žaketes ar ko to kopā var vilkt. Atkarībā no situācijas, klāt par pievilkt gan augstpapēžu kurpes, gan arī sandales, vai pat gumijniekus. Visuniversālākais apģērba gabals manā skapī.
Komentāri

Ierakstīt komentāru