Kaste - aplīmēta ar audumu


Kādus 8 gadus atpakaļ draudzene šajā kastē uzdāvināja dzimšanas dienas dāvanu. Vēlāk pašu kasti izmantoju galveno šuvēja rīku glabāšanai - dažādu veidu adatas, mazās dzirklītes, mērlenta, diedzamdiegs, mazie lineāli, krītiņi, uzpirkstenis.
Kaste bija ļoti nodilusi un visi smukie papīri, kas uz tās uzlīmēti, bija pus-noplēsti. Ķēros vērsim pie ragiem.


Nepieciešamie materiāli:
  • PVA līme - mājās glabājas vairākas pudeles ar šo līmi, jo katru reizi kad esmu veikalā, aizmirstu par visām iepriekšējām un pērku jaunu. Šī jau labu laiku bija stāvējusi plauktā un diezgan sakaltusi, tomēr ar aktīvu pudeles kratīšanu un skalināšanu dabūju vajadzīgo konsistenci tādu, ka varu to ērti smērēt uz jebkuras virsmas.
  • audums, ar ko aplīmēt - šī ir tīra kokvilna, ko uzgāju lietoto apģērbu veikalā par superlētu cenu - 3 x 1.12 metri maksāja 0.70 santīmus. Tajā brīdī nebija vēl nekādas idejas, kur to izmantošu, bet raksts bija pietiekami skaists, lai ņemtu ciet. Šim projektam noteikti visu audumu nevajadzēja, aptuveni 80 cm x 40 cm lielu gabalu.
  • liela ota
  • šķēres
  • pati aplīmējamā kaste - šī konkrēti 10 cm augsta, 17 cm plata un 17 cm gara
Tā tas izskatījās pirms tam. Kaste šķiet saturēja cigārus, kvalitatīva un stingra no koka, vai finiera. Liekos papīrus nomazgāju ar ūdeni.


Iezīmēju ar krītu kur auduma pats centrs, un sāku līmēšanu no centra. Noklāju ar līmi gan audumu, gan pašu kasti.


No centra turpināju līmēt audumu uz kreiso malu un tad arī vāku. kad tas darīts, no centra turpināju ar labo malu.
Piegrieztni pirms tam negriezu ārā. Tā vietā līmējot sapratu, kurā vietā atstāt vairāk un kur izgriezt vairāk. Svarīgi uz stūrīšiem iegriezt slīpi, lai audums šajās vietās nav pārāk biezs.Auduma mala beidzās pāris centimetrus kastes iekšpusē.


Te var redzēt, ka audums nav gluži precīzi nogriezts. Tā nav liela bēda, to laboju pielīmējot vienāda augstuma papīru kastes iekšpusē.Lūk, papīrs ir izlīmēts arī iekšpusē tā lai, audums beidzas viscaur kastes iekšpusē vienādi. Kādu laiciņu darbojoties ar auduma līmēšanu, secināju, ka tas ir ērtāk nekā ar papīru, jo audums ir elastīgs un to var pievilkt sīkās bedrītēs un caurumiņos pēc nepieciešamības. Ar papīru neko tādu nevar izdarīt, tas uzreiz saplīst.


Tāds lūk rezultāts. Kad kaste izlīmēta, noteikti jānogaida līdz nākamajai dienai, lai līme nožūst un pati kaste nav mitra un ir lietojama. Sākumā cauri papīram spīdēs apakšā esošais audums, bet tad, kad viss nožuvis, to vairs nevarēs tik ļoti redzēt. Kastes vāks oriģināli bija vienkārši noņemams. Es vēlējos to piestiprināt pie kastes, lai nepazūd un, lai tik viegli nekrīt nost. Līmēju audumu nepārtraucot no sāna uz vāku. Audums darbojas kā eņģe.Lūk visi svarīgākie šujampiederumi savā vietā.

Komentāri