Cepure

Tematiskam pasākumam veltīta cepure. Šī konkrēti pēc izmēriem domāta bēbjiem, bet nav nekādu iemeslu, lai to nevarētu uzšūt pieaugušam cilvēkam.Ko vajadzēs:
  • trikotāžas audumu, šajā gadījumā 40x30 cm un 6x40 cm gabalus, viss atkarīgs no galvas izmēra. Pielūkojam, lai trikotāža staipītos platumā, nevis garumā t.i. cepurei jābūt vairāk elastīgai platumā, lai bēbim der ilgāk nekā vienu mēnesi un lai nespiestu vīles.
  • overloks + pieskaņoti diegi
  • šķēres
  • krītiņš/ ziepes
Garo auduma strēmeli pārlokam uz pusēm ar kreiso pusi iekšpusē un piespraužam ar adatām labajā pusē pie lielā gabala 40 cm malas.Nošujam ar overloku (šujmašīnu).


Atlokam piešūto malu un nogludinam no labās puses.To pašu daram kreisajā malā - nogludinam vīli.Tālāk pārlokam auduma gabalu uz pusēm ar labo pusi iekšpusē un sašujam abas malas kopā sekojot līdzi, lai arī tikko piešūtā strēmeles vīle būtu piefiksēta atbilstoši. Sanāk tāda kā truba.
Veidojam cepures formu. Šeit izvēlējos vienkārši nošūt pusapli cepures augšdaļā, bet tikpat labi var šūt 2 ragus, vai kantainu, vai spicu. Ar krītiņu/ zīmuli iezīmējam vēlamo formu un attiecīgi nošujam ar overloku.Tāds lūk rezultāts. Veikalā jauna bēbju cepure maksā ap 5 latiem, šo es uztaisīju no auduma pārpalikumiem, varbūt ka 0.50 ls maksātu skatoties uz materiāliem. Darbs aptuveni pusstundu.

Komentāri