No kara uz mieru - aksesuāri

Nenoliedzu, izstādes 'No kara uz mieru' kleitas vai gāž no kājām ar smalkumu, bet šoreiz mani absolūtie favorīti bija aksesuāri - somiņas, kurpes, galvas rotas. Un no kādiem materiāliem tas tika taisīts - krokodilāda, čūskāda, koks..... Un kādas tik nebija cepures tajā laikā, jeb pareizāk būtu teikt - galvas rotas, jo daudzas pēc cepurēm nemaz īsti neizskatās un nepilda cepuru funkciju - sildīt un pasargāt no vēja. Un kādi silueti - lapsenes viduklis, kupla svārku un krūšu daļa. Dažas kleitas ne vizuāli, bet sajūtu līmenī atgādināja par vecmammas skapja saturu atskārstot, ka viņa tam laikam ģērbusies stilīgi.

Sāksim ar šīm kurpēm, konkrēti - kas atrodas papēža daļā.

Čūskādas pūdernīca un somiņaSomiņas no koka, plastmasa, imitācijām, krokodilādas


Arī šī ir somiņa, skaistuma upuris

Krokodilādas somiņa - dažas no eksemplāriem bija īsta krokodilāda, dažas imitācija.

Galvas rotas

Dažādas kleitu detaļas.
Kabatas un pogaIzšuvums ar pērlītēmKleitas audums un tā krāsa, atgādina miglainu oktobra vakaru kādā pilī, kur notiek balle.Interesants auduma rakstsPa vidu viena no retajām kleitām ar Y siluetu, iespējams tas ir optisks māns, bet grūti bija iztēloties, ka tolaik varēja būt kāda tik miniatūra sieviete, kas ielīstu tērpā. Blakus pa labi redzams klasiskais, ja nemaldos, Dior siluets.

Spogulis šeit ir perfekts uzstādījuma elements, atceros filmas, kurās līgava kāzu rītā būdama gandrīz gatava vēl pēdējo reizi sevi aplūko spogulī.

Detaļas šajā kleitā - flisētā auduma pielietojums.


 Šo kleitu noskaņa lika tās knipsēt, bildēs tā nav gluži ienākusi, tikai vizuāli.Neesmu pārliecināta, vai šo var saukt par auskaru. Manuprāt ideāla rota skaista profila īpašniecēm.


Klasiska kleita, mani uzrunāja gaisīgais audums un flises.Manuprāt perfekts drapējums - ļoti sapņaini, gaisīgi.

Fascinējoši kā to laiku sievietes prata un centās ietērpt sevi saskaņoti no galvas līdz papēžiem, saskaņotība skatāma pat lūpu krāsas tūbiņas dizainā un kurpju papēžos burtiskā nozīmē. Toreiz laiks ritēja lēnāk, šodien man nebūtu nemaz vaļas visām detaļām pievērst uzmanību. Kaut gan - man noteikti būtu laiks parūpēties par minimālo saskaņoto komplektu.
Un vēl, pieļauju, ka zinot, ka esi uzvilkusi tieši tās kurpes pie tieši tās kleitas rokās nesot tieši to somiņu un saspraužot matus tikai tev un koptēlam piestāvoši, gaita un skats uz pasauli kļūst arī pieskaņots. Vispārēja harmonija.

Komentāri