Filmas

Šoreiz padalīšos ar filmām, ko ilgākā laika periodā esmu noskatījusies saistībā ar modi/ šūšanu/ foto tēmām. Secība nav būtiska.


  • Coco Before Chanel - ir vērts noskatīties kaut vai tikai tāpēc, lai ierasto Odriju Totū ieraudzītu nedaudz skarbākā tēlā nekā Amēlija. Skaties, ja vēlies saprast no kurienes nāk vīrišķīgas apģērbu detaļas, bikses, jūrnieku stils.
  • The Great British Sewing Bee - Britu 'realitātes' šovs, kurā savā starpā sacenšas neprofesionāli šuvēji. Ir vairākas lietas, kas man tīk šajā šovā - vēsturiskās atkāpes un skatītāja iepazīstināšana ar šūšanu mājās, katrs dalībnieks tiek personīgi iepazīstināts ar skatītāju, visi dalībnieki liekas cilvēki, tādi paši kā es un tu, neliela pamācība, kas sagatavota katrā sērijā kādam mini-šujam-projektam. Un lieku galvu ķīlā, ka pēc šova noskatīšanās daudziem (ieskaitot mani) radīsies vēlme pašiem ieprovēt roku kaut ko radīt. Pēc jaunā gada iespējams YouTube būs pieejama otrā sezona, visu pirmo sezonu skatījos šī gada sākumā.
  • Bill Cunningham New York - fantastiska dokumentāla filma par unikālu personību, fotogrāfu, kas aizsācis ielu modes fotografēšanu Ņujorkā. Un nē, viņā nav ne grama augstprātības, izlutinātības vai snobisma. Viņš vienkārši ir fotogrāfs, ne vairāk un ne mazāk.
  • Project Runway - 'realitātes' šovs ko vērts paskatīties, ja vēlies saprast kas ir un kas nav labs dizains. Līdzīgi kā ar topmodeļu šovu, pirmā sezona ir interesanta, bet pārējās vairs ne tik ļoti, jo šovs tiek veidots pēc gandrīz vienādas formulas visās sezonās. Atskaitot pirmo, pārējās sezonās aprobežojos ar pēdējo 3 sēriju noskatīšanos. Pēc noskatīšanās sapratu, ka man noteikti kādu dien būs jāiemēģina piegrieztņu veidošana ne tikai ar aprēķinu metodi un zīmuli un lineālu, bet arī liekot audumu tieši uz manekena - mulāžas metode.
  • Gia - mākslas filma par vienu no pirmajām top-modelēm. Ne tik ļoti par modeles darbu vai fotografēšanos, cik par personību vārdā Gia. Skaties, ja patīk Andželīna Džolija.
  • America's Next Top Model - nu ko lai saka, noskatoties vienu sezonu, visas pārējās ir garlaicīgas, jo sērijas veidošanas formula ir viena un tā pati, tāpēc skatījos tikai to sadaļu, kur žūrijas locekļi dod savu vērtējumu šova dalībniecēm. Beigās arī tas kļuva apnicīgi un skatījos tikai katras sezonas pēdējo sēriju. Ir vērts iemest aci, lai gūtu nelielu ieskatu modes fotogrāfijā, radošajā procesā ko veic foto sesiju organizētāji, lai nojaustu ko nozīmē un ar ko atšķiras modes fotogrāfija ASV un Eiropā.
  • Vivienne Westwood (1990) - dokumentālā filma par lielisko modes mākslinieci, viņas provokāciju modes pasaulē un ko tas viss nozīmē viņai un mums. 
  • Vivienne Westwood - Do It Yourself - tā pati māksliniece, viņas portrets vairāk kā 20 gadus vēlāk. Abas filmas par Vestvudu fantastiskas, ja vēlies iepazīties ar kādu no modes māksliniekiem gandrīz personiski.
  • The September Issue - dokumentālā filma par Vogue žurnāla numura tapšanu un tās galveno personu Annu Vintūru. Vintūra tā arī paliek diezgan mistiska persona, bet tā tam ir jābūt un jāpaliek. Bez nožēlas.
  • The Secret World of Haute Couture - dokumentālā filma par atsevišķu universu, kas saucās augstās modes pasaule. Un nē, parastajiem mirstīgajiem tajā nav lemts iekļūt, tikai noskatīties uz to no malas. Kaut gan no otras puses, tā īsti nesaskatīju iemeslu, kāpēc lai es tur gribētu būt. Izmēģināt - jā, bet ik dienas dzīvot tajā - nē.

Komentāri