Zig Zag sega

Pabeidzot jau pieminēto Zilo segu, sapratu, ka gribu vēl. Šoreiz mēģināju salikt kopā zig-zag rakstu. Gabaliņu salikšana kopā prasīja kādu daļu matemātikas un telpiskās domāšanas. Kā redzams, ir notikušas kļūmes matemātiskajos aprēķinos un ne visi zig-zagi ir taisni, bet šoreiz par to pārāk nepārdzīvoju, sega domāta meitai kādam vēsākam brīdim vasarā.
Tā izskatās kreisā puse. Audumi protams nāk no nelietotiem kokvilnas palagiem. Saliekot tos kopā secināju, ka nav īsti kur piesiet aci, tāpēc stepēju pa virsu visdažādākos rakstus. Virspusē izmantoju vienas krāsas diegu - ceriņu krāsa, bet kreisajā pusē - visdažādākos - sarkanu, tumši zilu, zaļu, tirkīza, elektro zaļu, koši rozā, oranžu. 


Lūk kā tas izskatās tuvplānā. Galvenais ir nepārtrauktības princips, reizēm nepieciešams arī šūt precīzi pa to pašu vietu, kur iepriekš, lai turpinātu rakstu kādā citā vietā, bet vienlaicīgi neizjauktu ritmu. Te redzami gan lielas spirāles, gan zvīņas, akmeņi, vienkārši taisnas līnijas, ūdens motīvi, neregulāri zig zag.Lai visam piešķirtu nedaudz viegluma un lai neizskatās pārāk vīrišķīgi, izvēlējos koši rozā apmalojumu, kas atrasts mammas kokvilnas krājumos. Starplikai izmantoju ļoti plānu kokvilnas audumu arī no nelietota palaga. Mērķis bija panākt, lai sega nav pārāk bieza.


Un protams, kā gan bez birkas.


 Grafiskā shēma, kā likt kopā mozaīkas gabaliņus.


Ko es iemācījos:
  • Kokvilnas starplika var būt pārāk cieta, ja vēlaties radīt mīkstu segu. Bet ideāli, ja vēlaties segu, ko ņemt līdzi piknikā, vai izmantot kā bērnu spēļu laukumu. Segšanai arī varēs lietot, bet tā nebūs tik maiga kā gribētos.
  • Stepējot visai segai ir neliela tendence malās kruzuļoties, jo daži audumi bija nedaudz staipīgi.
  • Jo blīvāks stepējuma raksts, jo cietāka kļūst sega.
  • Liekot kopā gabaliņus ir vērts aprēķinus veikt divas reizes, lai pārliecinātos par to pareizību. Ideāli, ja ir iespēja pirms tam izmēģināt rakstu. Ja arī kaut ko esat izgriezuši nepareizi, vienmēr ir iespēja mainīt raksta izmērus, vai nogriezt liekos milimetrus.

Komentāri