Zilais kvilts - izmantotie materiāli

Šoreiz atgriežos pie Zilā kvilta - kādi materiāli tika izmantoti?

Īsumā:
 • Kokvilnas audumi - vēlams vienādā biezumā, ja tā nav, tad plānākajiem kreisajā pusē jāpiegludina līmaudums)
 • Flīsa starplika - līdz šim neesmu vēl tā īsti sapratusi, kādu starpliku likt. Latvijā šie materiāli nav tā marķēti, kā ārzemju veikalos. Esmu lasījusi, ka var likt sintaponu. Es izmēģināju flīsu, vai tas der varēs pateikt pēc segas mazgāšanas. Cik zinu flīss nesaraujas pie normālas mazgāšanas temperatūras. Un vēl, ja segas aizmugures audums ir gaišs, tam noteikt spīdēs cauri starplika, tāpēc ideāli, ja tā ir viscaur vienā krāsā, nevis kā man - te rozā, te bēšīgs, te balts. Krāsu maiņa ir skaidri redzama.
 • Diegs - vēlams tādu, kas domāts izšūšanai, vai arī reizēm veikalos ir minēts 'stepēšanai', jo tas labāk slīd un tas nepūkojas.
 • Adatas - piespraužamās adatas kā arī saspraužamās adatas, lai sastiprinātu 3 segas slāņus kopā pirms tās stepēšanas.
 • Šķēres - tekstilmozaīkai vislabāk būs apaļais griezējdisks. Pēc šīs segas pabeigšanas tādu sev arī iegādājos.
 • Lineāls - vēlams caurspīdīgais kvilteru lineāls.
 • Krīts
 • Neslīdoši cimdi - ārzemju veikalos ir nopērkami speciālie kvilteriem domātie, bet es izlīdzējos ar šeit pat celtniecības veikalā atrodamajiem darba cimdiem. Tagad tie reizēm ir tik skaisti, ka žēl ar tādiem iet dārzā.
 • Brīvroku šūšanas pēdiņa
Virspuses audumi, visi kā viens - vai nu izlietotas drānas, vai arī kokvilnas atgriezumi no pabeigtajiem šujamdarbiem. Protams, neiztikt arī bez šķērēm un adatām.Segas aizmugurē, apmalojums un sānu sleju audums - visi no izlietotiem palagiem.


Birka - T kreklu drukātavā pasūtīta. Neesmu līdz galam apmierināta ar logo dizainu, bet es pie tā strādāju un ar laiku būs labāk.


Brīvroku stepēšanai nepieciešama speciāla šujmašīnas pēdiņa.


Tai pašai brīvroku stepēšanai nepieciešami cimdi ar neslīdošu plaukstu daļu.


Liels lineāls, krītiņš.


Diegi - kopumā izmantoju 4 lillā diegu spolītes un 1.5 raibā diega spolītes.


Starplikas materiāls - flīss. Rozā iegādājos Abakhan ar lielām atlaidēm, bet diemžēl biju paņēmusi par maz. Bēšo un balto piepirku klāt lietoto apģērbu veikalā mājas tekstila nodaļā.


Komentāri

 1. Forši, gribētu redzēt galarezultātu... Es ar, nu jau pāris gadu, esmu aizrāvusies ar tekstilmozaīku un kviltošanu. Ja ir interese, iečeko agyaggie.blogspot.com

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Atradu arī galarezultātu... Ļoti skaists kvilts

   Dzēst

Ierakstīt komentāru