Zilais kvilts - Bloku stepēšana

Tad, kad esam izveidojuši kādu kaudzīti ar blokiem, varam ķerties pie bloku stepēšanas. Jā, šajā gadījumā tas notiek pirms bloki ir sašūti kopā savā starpā (Quilt As You Go - QAYG).

Materiāli - kokvilnas padrēbe (gaiši lillā) un  flīsa starplika (rozā). Starplikai var izmantot gan flīsu, gan sintaponu, kokvilnu, ja vēlas ļoti plānu izstrādājumu. Ja padrēbe ir gaiša, būtiski, lai starplika visā segā būtu vienā krāsā, lai atšķirīgās krāsas nespīdētu cauri. Ir vērts pirms materiāla lietošanas izstrādājumā to pirms tam izmēģināt uz paraudziņa un pēc tam pārbaudes nolūkos izmazgāt. Būtiski, lai mazgājot tā neraujas un neizšķīst (dzirdēts, ka tas notiek ar vilnas vatējamo materiālu). Ir arī starplikas, kas saraujas tikai nedaudz veidojot nedaudz krokotu segas virspusi. Viss atkarīgs no gaumes un vajadzībām.Labajā apakšējā stūrī redzams, ka starplika bijusi dažādās krāsās - rozā, bēšīga un balta. Ideāli būtu visam jābūt vienkrāsainam.


Starpliku piegriežam nedaudz lielāku par bloku, savukārt padrēbi nedaudz lielāku par starpliku. Tas tāpēc, ka stepējot apakšējais audums nedaudz vairāk saraujas nekā virsējais.
Liekam šādā secībā - padrēbe, starplika un bloks pa virsu.Visas trīs kārtas saspraužam kopā ar kniepadatām sākot no bloka centra virzienā uz malām. Mēģinam neko nestiept un nesaraut, visām kārtām jāstāv savā dabīgajā lielumā. Vispār saspraušanai ir domātas speciāli nedaudz ieliektas spraužamadatas, bet tās es neesmu veikalos Latvijā redzējusi. Ja bloks neliels, es saspraužu ar kniepadatām, bet ja liels, tad ar parastajām spraužamadatām, vai pēc vajadzības sadiedzu. Bloka kreisā puse......un labā puse.Virspusei izvēlējos lillā diegu, padrēbei melanžēto. Atceries, ka stepējums, ko veidosi labajā pusē, būs redzams arī uz padrēbes, tāpēc piemēroti diegi ir svarīgi.


Stepējumu veidoju nošujot nevis pa vīlēm, bet ar nelielu atstarpīti no tās. Manuprāt, šādā veidā vieglāk stepēt tiem, kas vēl nav piešāvuši roku tik ļoti, lai nošūtu precīzi pa vīli.


Vīlei beidzoties, pārcēlu bloku un adatu jaunas vīles sākumā nenoraujot diegu, tikai pavelkot to nedaudz, lai pēc tam būtu ko sasiet mezgliņu. Šodien man jāatzīst, ka labāk būtu bijis šūt neizņemot adatu no bloka, jo tad stepējums labāk turētos, mezgliņi nesietos vaļā un nebūtu jānodarbojas ar mezgliņu siešanu. Bet, tas nozīmē arī to, ka man reizēm nāktos šūt pa vienu un to pašu līniju vairākas reizes un tam nepieciešams treniņš.Protams, ka diegi bija katru reizi nedaudz jāpavelk arī kreisajā pusē to pašu iemeslu pēc. Pēc stepēšanas visu nogludināju no abām pusēm un ķēros klāt pie mezgliņu siešanas. Abās pusēs pārgriezu cilpiņas un izvilku diegus uz kreiso pusi. Tur sasēju mezgliņus un īsi nogriezu galus. Labāk būtu sasiet un ievilkt galus bloka iekšpusē.


Lūk kas paliek pāri pēc mezgliņu siešanas un galu griešanas.


Nogriežam lieko starplikas un padrēbes materiālu no malām un nostepētais bloks ir gatavs.


Visi nostepētie bloki glīti kārtojas kaudzītē. :)


Komentāri

 1. http://www.craftersbasket.ie/patchwork-quilting/quilting-equipment/safety-pins-curved.html ... te ir tās adatas un veikals, kurā es regulāri iepērkos, protams, ne Latvijā... bet, ja ir liela vēlēšanās, visu var sarunāt...

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. wow, paldies :) ja sanāk braukt uz Latvijas pusi, priecāšos par vienu vai divām šādām kastītēm.

   Dzēst
  2. vispār es latvijā biju martā, ceru tikt oktobrī... man ar to vienu kastīti pēdējam quiltam bija par maz, domāju, ka jumbo paka sanāk lētāk... bet tad jau, ja laiks nāks tuvāk... jeb arī var sarunāt pa pastu, ja gribas ātrāk... mans e-pats agy.aggie@inbox.lv

   Dzēst

Ierakstīt komentāru