Zilais kvilts - Improvizēto bloku veidošana

Improvizētie bloki manuprāt ideāli ir piemēroti tiem, kam vēl nav iegādāti kvilteru lineāli un ripnazis. Iesācējiem, kas vēl nav piešāvuši roku aprēķinos un precīzu bloku rakstu veidošanu arī šī metode būs atbilstoša.

Tātad, sākam ar to, ka savācam audumus/ atgriezumus, no kuriem plānojam veidot bloku. Izgludinam.

Katru audumu salokam vairākās kārtās un ar šķērēm bez kādas mērīšanas griežam strēmelēs.Šīs strēmeles bija izgludinātas, bet no stāvēšanas rokdarbu kastē saņurcījušās.


Tālāk, bez kādas domāšanas, kalkulēšanas, iepriekš paredzēšanas, raksta ievērošanas sašujam strēmeles kopā vienu pēc otras. Nav nepieciešams gludināt kreisajā pusē vīles tikmēr, kamēr nesašujat kopā visu strēmeļu kaudzi.


Kad strēmeles sašūtas, apgriežam visu uz kreiso pusi un nogludinam vīles atvērtā veidā. Zinātnieki joprojām strīdas par to, vai vīles labāk gludināt atvērtas, vai uz vienu pusi. Varu vienīgi ieteikt gludināt gaišo audumu vīles uz tumšākā auduma pusi, lai labajā pusē tās nebūtu redzamas.Ar šķērēm un lielu lineālu, vai kādu taisnleņķa priekšmetu nogriežam liekās astes izveidojot kvadrātu, vai taisnstūri. Ja tas iznācis pārāk liels, pārgriežam to vēl uz divām, vai četrām daļām.Dažādo izmēru kvadrātus sašujam kopā dažādos virzienos.


 Lūk bloks gatavs. Tā izmērs atkarīgs no situācijas, ērtības. Manā gadījumā lielākā daļa bloku izveidoju aptuveni 50x50 cm.


Atceramies, ka visu lieko vienmēr ir iespējams nogriezt. Nogrieztos gabaliņus savā starpā atkal varam sašūt kopā un pakāpeniski izveidot četrstūri, ko pievienot kādam no blokiem. Šajā tehnikā šujot blokus ideālajā gadījumā nevajadzētu palikt pāri praktiski nekādiem atgriezumiem.


Atzīmētajā vietā izmantoti aptuveni 2 cm lieli atgriezumi. 


Bloku stepēšana - nākamreiz.

Komentāri