Brīvā stepēšana (Free Motion Quilting)

Šujot zilo kviltu, iemācījos šo to par brīvo stepēšanu - stepēšana bez klasiskās šujmašīnas pēdiņas virzot audumu ar savām rokām vajadzīgajā virzienā.

Lai to varētu kvalitatīvi veikt, nepieciešama speciāla pēdiņa un plāni cimdi ar gumijas pārklājumu.
Speciālā pēdiņa izskatās stipri savādāka nekā klasiskā. Būtiskākais šeit ir atvērums, kas ļauj redzēt kur tiek šūts un kur turpmāk adatai jāvirzās. Speciālajos veikalos ir nopērkami kvilteru cimdi, es izmantoju plānus Depo nopērkamos cimdus, ko lieto dārznieki. Tiem ir labs gumijas pārklājums un funkciju pilda perfekti.Vispirms izmēģināju iedomāto rakstu uz paraudziņa. Paraudziņš šī uzdevuma izpildē ir ļoti nozīmīgs, jo to šujot var pieregulēt ļoti precīzi šujmašīnas diegu nostiepumus tā, lai nebūtu redzamas apakšējā diega cilpiņas virspusē. Vēl tas palīdz trenēt roku un kājas koordināciju liekot tiem kustēties saskaņoti, tas īpaši svarīgi, ja nekad neesat mēģinājis šūt ar brīvu roku un ja šujmašīna  ir nesen iegādāta un nav tik pazīstama. Ideāli, ja sākumam ir pieejams ātruma regulators, ar to šujmašīna nesāks pēkšņi skriet ātrāk nekā tiek kustinātas rokas. 
Visgrūtāk bija pieslīpēt tieši to - kājas spiediens uz pedāli un šūšanas ātrums ir atbilstošs roku kustēšanās ātrumam. Ja rokas kustas ātrāk nekā adata kustas audumā, veidojas pārstiepumi. Sākumam iesaku šūt vertikālas vai horizontālas līnijas un pēc tam turpināt ar liektām līnijām, apļiem vai puķēm.


Apakšējā šuvumā redzams, ka rokas kustējušās pārāk ātri, pa vidu - melanžētā diega nostiepums pārāk liels.


Vēl daži izmēģinājumi...Dažāda lieluma raksts.


Tā izskatās uz segas. Reizēm ir nepieciešams pāriet uz jaunu vietu šķērsojot jau sašūto virsmu. Tas darāms šujot precīzi pa iepriekš nošūtu līniju, lai neizjauktu rakstu. Tas arī prasa treniņu un precizitāti.


Brīvā stepēšana man ir pagājušā gada atklājums. Visvairāk informācijas un dažādus stepējuma rakstus atradu šeit - https://www.leahday.com/project1/. Lea ļoti plaši un detalizēti pastāsta par to kā to darīt, biežākās kļūdas, kā arī viņas lapā ir pieejami vairāk nekā 400 stepēšanas dizaini.

Komentāri

  1. Paldies,Kintija par dalīšanos pieredzē, arī par saitu. Novēlu daudz veiksmīgu projektu, un nezaudēt prieku un degsmi par darināmiem rokdarbiem, tas iedvesmo arī lasītāju!

    AtbildētDzēst
  2. Par cimdu lietošanu tas man jaunums! Paldies par dalīšanos, šo kaut kā biju palaidusi garām un tas ievērojami varētu atvieglot darbu!

    AtbildētDzēst

Ierakstīt komentāru