Rīgas Tekstilmozaīka 2014 un Rīgas Vasara

Jau kādu laiku atpakaļ zināju kad notiks šī gada tekstilmozaīkas izstāde Rīgas Tekstilmozaīka 2014. Šoreiz saņēmos un mēģināju piedalīties pati ar diviem darbiem, un kā izrādījās, abi tika izstādīti apskatei.
Godīgi sakot, nedaudz satraucos kad gāju skatīties. Galvenais, ko vēlējos pirmajai reizei bija, lai mani darbi neizceltos ar sliktu izpildījumu vai nebūtu pārāk primitīvi. Kopumā, pieticīgi atzīstos, ka mērķi esmu izpildījusi. 
Par izstādi - prasījās divas reizes vairāk darbu, vai arī tāds izkārtojums, kas būtu kompaktāks. Paši darbi - kā vienmēr, iedvesmojoši....šis būtu kas izmēģināms...

...interesanta tehnika...


...dzīvē šis izskatījās daudz labāk, ar draudzeni spriedām, ka ideāli piestāvētu koka mājā kādā milzu istabā pie sienas...

...atkal, tehnika ko jāizmēģina...


...un šeit - jūgendstils...


...laikam šis darbs man patika vislabāk. Šoreiz ne tāpēc, ka tehniski sarežģīts vai virtuozs, bet tieši ar savu vienkāršību un perfekto efektu ko tas panāk......mr. Purvītis vienmēr ir topā...


...ja nemaldos, tad krāsainās daļas ir ņemtas no kreklu audumiem, manuprāt - perfekta kopējā darba kombinācija...

...šeit protams, ka virtuozais stepējums...

 ...mr. Klimts arī vienmēr ir topā, tāpat kā mr. Purvītis...


...un šeit skaista kompozīcija un kā likās arī precizitāte.


Lūk arī dažas interesantas detaļas, kur piesiet aci.


Un šeit - dāma pie darbiem (man netīk fotografēties).
Nākamais solis - nākamgad piedalīties atkal ar vēl labākiem darbiem.

Dienu iepriekš piedalījos arī tekstilmozaīkas meistarklasē "Ātri, vienkārši, interesanti" ar lielisku pasniedzēju Svetlanu Semjonovu, ko organizēja Iļģuciema Kultūras Centrs. Pie reizes aplūkoju arī tur redzamo izstādi Rīgas Vasara. Atšķirībā no Rīgas Tekstilmozaīkas 2014 izstādes, šeit bija sajūta, ka vairāk piedalās mākslinieku, kas attiecīgi savus darbus veido ne tikai kā vizuālus attēlus, bet kā daudzslāņainas gleznas ar virskārtu (fizisko vizuālo bildi) un apakškārtu (efekts un pēcgarša, ko bilde rada).
Mans favorīts - kaķis :)...skaistums ir vienkāršībā (tas attiecas uz abiem darbiem)...Un šeit dažas dāmas ir apguvušas vienkāršo bloku veidošanu.


 Un nobeigumā, neliels ieguldījums labdarības projekta Rīta Vējš īstenošanā -  tiks izveidots tekstilmozaīkas sienas panno kā dāvinājums, kas tiks pasniegts Rīgas internātvidusskolai bērniem ar dzirdes traucējumiem.

Komentāri