Latvijas stāsti

Šī gada Latvijas Tekstilmozaīkas Biedrības rīkotās izstādes "Rīgas Tekstimozaīka 2016" tēma - Latvijas Stāsti.

Šis darbs tapa domājot par manas dzimtas cilvēkiem, kas dzīvojuši 100 gadus atpakaļ, laikā kad fotoaparāts bija luksus prece un fotografēšanās notika tikai īpaši svinīgos gadījumos. Interesanti, ka albumā atradu gana daudz ne tikai kāzu un svinību bildes, bet arī bēru fotogrāfijas - gan vecāku cilvēku bēres gan zīdaiņu bēres. Šādus attēlus gan nesadūšojos ielikt savā darbā. Ja kādreiz to darīšu, tad varbūt ne tik burtiskā izpildījumā.


Lins, kokvilna, papīrs. Visi attēlā redzamie personāži nāk no manas dzimtas pa mammas līniju, apmēram 100 gadus atpakaļ. Man ļoti patīk skatīties vecas pastkartes un albumus fiksējot cilvēku skatienus kas nāk no bildēm, ārējo izskatu, tērpus, pozas, acis, apavus, reizēm var redzēt arī pieņemtās sociālās normas, ģimenes modeli vai vēl ko specifiskāku.


Šujot reizēm jutos kā ragana, kas baksta saviem radiem acis un augumus ar adatu. Bet rezultāts mani tā iepriecināja, ka nospriedu pārāk sevi nešaustīt par šādu rīcību.Tas gan bija viens no iemesliem kāpēc nepievienoju kolāžai kādu cilvēku no šīs pasaules.Komentāri